Späť

Podporili sme malých technikov v Skalici

05.05.2022   |   #Aktuality #Podporujeme

Dlhodobo sa snažíme podporovať mladé technické talenty, či už sú to žiaci na základných školách, študenti na odborných stredných a vysokých technických školách.

Sme preto mimoriadne radi, že sa nám tento rok poradilo podporiť aj tých  najmenších technikov – škôlkarov z MŠ L. Svobodu v Skalici. Vďaka kúpe dielenského pracovného stola s vybavením, sa práve táto škôlka mohla zaradiť medzi ostatné technické škôlky na Slovensku.

Cieľom technickej škôlky je podporiť a rozvíjať technické myslenie, tvorivosť, manuálne zručnosti a verbálne kompetencie detí pri obhajovaní svojich nápadov. Využíva sa pritom najmä prirodzená zvedavosť detí.        

Dielničky, v ktorých deti vyrábajú predmety pod dozorom učiteliek sú vybavené skutočnými pracovnými nástrojmi, prispôsobenými veľkosti detských rúk. Malí technici tak pracujú s kladivkami, pílkami, skrutkovačmi, vŕtačkami, heverom a ďalšími nástrojmi.

„Teší nás, že sme mohli prispieť a vytvoriť pre deti v Skalici podmienky na rozvoj ich technického myslenia a tvorivosti. Možno aj vďaka takýmto projektom z nich vyrastú šikovní technici a naši potenciálni kolegovia,“ uzatvára Katarína Frčová, Marketingový špecialista ENGIE Services.  

Späť