Martin Žigo bude od 1.1.2015 novým riaditeľom

Bratislava, 15. December 2014

S účinnosťou od 1.1.2015 prevezme vedenie Divízie výroby a distribúcie energií Martin Žigo, ktorý nahradí vo funkcii doterajšieho riaditeľa Jozefa Smolku.
Jozef Smolka napriek tomu, že odchádza z riadiacej pozície zostáva s Cofely v spojení ako technický expert a poradca. „Napriek tomu, že som sa po dohode s vedením Cofely rozhodol posunúť riaditeľské žezlo mladším, moja spolupráca s Cofely nekončí. Presúvam sa do poradensko-konzultačnej roviny. Od budúceho roka budem spolupracovať na posudzovaní nových projektov a akvizícií. Verím, že moje odborné vedomosti a mnohoročné skúsenosti v oblasti energetiky napomôžu rozvoju Cofely na Slovensku i v Českej republike,“ hovorí Jozef Smolka.

Martin Žigo patrí medzi prvých zamestnancov spoločnosti Hetech Services, v ktorej pôsobil od roku 2005 ako Finančný riaditeľ. V roku 2009 skupinu Hetech Services prevzal strategický partner GDF SUEZ a od roku 2010 na Slovensku pôsobí ako spoločnosť Cofely.

Martin Žigo riadi Divíziu financií a podporných činností od roku 2005 a v skupine COFELY pôsobí ako člen dozorných rád jednotlivých spoločností.

„Novú pozíciu vnímam ako prejavenie dôvery zo strany akcionára a vnímam ako osobnostný posun najmä v technickej oblasti. Na druhej strane si uvedomujem nové výzvy, ktorým v súčasnosti výrobcovia tepla čelia. Mám však veľkú výhodu, pretože na novej divízii je veľa vynikajúcich zamestnancov s ktorými sa nám určite podarí uspokojiť požiadavky našich zákazníkov, poskytovať im  pridanú hodnotu a prichádzať s novými nápadmi. Ďalej verím, že sa podarí rozšíriť portfólio našich aktivít a rásť nielen organicky, ale aj akvizične,“ hovorí Martin Žigo. 

 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com