Vrátili sme STROMY DO KRAJINY

Vrátili sme STROMY DO KRAJINY Počas Medzinárodného dňa stromov, 20. októbra 2017, sa spoločnosť ENGIE Services zaradila medzi 75 organizácií a inštitúcií, ktoré pomohli vytvoriť nový slovenský envirorekord vo výsadbe stromov  na nelesných plochách v Chránenom vtáčom území Ostrovné lúky.

Akciu zorganizovalo Bratislavské regionálne ochranárske združenie spolu s projektovým partnerom - Slovenskou agentúrou životného prostredia Dropie v Zemianskej Olči. Projekt bol realizovaný najmä vzhľadom na alarmujúci stav v oblasti, kde je lesnatosť iba do 5 %, pričom priemerná lesnatosť na Slovensku dosahuje okolo 41 %. Počas spomínaného dňa sa 542 dobrovoľníkom podarilo vysadiť 951 sadeníc rôznych druhov stromov - jabloní, hrušiek, marhúľ, líp, dubov, javorov a topoľov. Vďaka tomuto dobrovoľníckemu projektu sa podarilo zachrániť rôznorodosť krajiny, zvýšiť jej ekologickú stabilitu a vytvoriť podmienky pre život mnohých vzácnych a zákonom chránených živočíchov.  

„Stromy v časti Dolného Žitného ostrova chýbajú pre svoju nenahraditeľnú funkciu pri ochrane pôdy pred veternou eróziou, pre zlepšenie vplyvu na mikroklímu prostredia, ale aj pre zachovanie rozmanitosti života v krajine. Teším sa, že som spolu s ďalšími 17 kolegami aj ja mohla byť súčasťou tejto jedinečného dobrovoľníckeho projektu a spolu sa nám podarilo vrátiť stromy do krajiny,“ hovorí Ivica Pšenáková, vedúca oddelenia BOZP, OPP a životného prostredia, ktorá v ENGIE projekt iniciovala a v závere tohto roka bola ocenená internou cenou ECO aktivista 2017.
 
  

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com