ENGIE NEWS 5/2017

EDITORIÁL

Podiel výroby energie z obnoviteľných zdrojov je v Skupine ENGIE na úrovni 25%

Tento rok prišlo ochladenie o niečo skôr, a tak sme spustili prevádzku po obmedzenú dobu už v polovici septembra. Za to, že nábeh kúrenia bol bez problémov, vďačíme našej príprave už počas letných mesiacov. Okrem každoročnej letnej údržby sme však tento rok realizovali aj viacero investičných projektov, z ktorých by som rád bližšie pripomenul tie, ktoré sú naším príspevkom k výrobe energie z obnoviteľných zdrojov (OZE).
Viac >

NOVINKY ZO SLOVENSKA

Investície do tepelných hospodárstiev dosiahli tento rok viac ako 2,7 milióna eur

Za účelom zvyšovania energetickej efektívnosti, a na niektorých miestach aj s cieľom diverzifikácie palivovej základne, preinvestovala Skupina ENGIE prostredníctvom dcérskych spoločností v tomto roku viac ako 2,7 milióna eur. Nasledujúci prehľad prináša podrobnejšie informácie o jednotlivých lokalitách a investičných akciách.
Viac >

Prepojenie kotolní v Kanianke stabilizuje cenu tepla a zvyšuje energetickú bezpečnosť

V septembri to bol rok odkedy spoločnosť Termming, člen Skupiny ENGIE, prevzala tepelné hospodárstvo obce Kanianka. Už vtedy sa zaviazala splniť predložený investičný zámer v celkovej výške približne 400 tisíc eur. Zámerom bolo prepojenie dvoch okruhov tepelných rozvodov existujúcich  kotolní a zrekonštruovanie jednej zo strojovní. V súčasnosti sa plány začínajú meniť na realitu.
Viac >

Optimalizácia distribučnej sústavy tepla pre IKEA Industry v Malackách

ENGIE Services v lete 2017 zoptimalizovala distribučnú sústavu tepla pre nový výrobný závod na výrobu dosiek BOARD, Skupiny IKEA Industry v Malackách. Podľa prvých výsledkov z testovacej prevádzky došlo k výraznému zlepšeniu výkonových parametrov distribučnej sústavy. 
Viac >

Riešenie merania a regulácie vzduchotechniky pre Continental Matador v Púchove

ENGIE Services zrealizovala v lete tohto roku projekt dodávky merania a regulácie vzduchotechnických zariadení pre nové skúšobné centrum v závode Continental Matador Rubber v Púchove.  V projekte bol použitý riadiaci systém Siemens s priemyselnými regulátormi Symatic rady S7 – 400.  
Viac >

TECHNOLÓGIE

Smart City riešenia – sen alebo realita?

Od 19. do 21. septembra 2017 sa v centrále ENGIE v Paríži, neskôr v Beaune a Dijone, konal seminár zameraný na zdieľanie skúseností s riešeniami Smart City a verejného osvetlenia. Odborného seminára sa medzi zástupcami z 13 krajín Európy zúčastnil aj Pavol Plavnický, obchodno-technický zástupca z Divízie obchodných činností ENGIE na Slovensku, ktorý nám priblížil svoj pohľad na využiteľnosť Smart City riešení u nás a v okolitých krajinách. 
Viac >

NOVINKY ZO SVETA

ENGIE je oficiálnym partnerom LOH 2024 Paríž

XXXIII. letné olympijské hry sa uskutočnia v lete v roku 2024. Na základe dohody medzi Parížom a Los Angeles bude ich hostiteľom Paríž. Dohodu potvrdil  Medzinárodný olympijský výbor (MOV) na svojom 130. zasadaní, ktoré sa uskutočnilo 13. septembra  2017 v Lime. Paríž usporiada olympijské hry už po tretíkrát - v minulosti bol hostiteľom v rokoch 1900 a 1924. Do hlavného mesta Francúzska sa tak letné olympijské hry vrátia presne po sto rokoch. A medzinárodná Skupina ENGIE, ako oficiálny partner LOH 2024 Paríž, bude pri tom.  
Viac >

PODPORILI SME

Jeseň plná jarmokov a vinobraní

Spoločnosti Skupiny ENGIE boli, ako tradične od augusta do októbra, partnerom oberačkových podujatí v rôznych častiach Slovenska
Viac >

ADVERTORIÁL

SPP SMARTHOME NIE JE LEN O TECHNOLÓGIÁCH

Čo sa stane, keď skombinujete moderné technológie s unikátnymi službami nastrihnutými presne podľa potrieb zákazníka? Dostanete ponuku na mieru, ktorá sa nedá odmietnuť. Ak je výsledkom komfortné bezpečné a energeticky úsporné bývanie, je to SPP SMARTHOME. 
Viac >

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com