Máme srdce na správnom meste

Máme srdce na správnom meste V júni sa dobrovoľníci z ENGIE už tradične zapojili do celoslovenského projektu Naše Mesto. Tento rok si vybrali projekt revitalizácie záhrady pri Waldorfskej základnej škole na Vihorlatskej ulici v Bratislave.

Do 13. ročníka najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva v strednej Európe Naše Mesto sa zapojilo viac ako 10 000 dobrovoľníkov, ktorí pomáhali v 46 mestách a obciach po celom Slovensku. Tohtoročný slogan projektu bol príznačný - „Mám srdce na správnom meste“. Tak, ako každý rok, dobrovoľníci sa mohli rozhodnúť, ktorú z viac ako 500 prihlásených aktivít si vyberú. Projekty boli zamerané na skrášľovanie miest a obcí, revitalizáciu zelene, záchranu pamiatok, majstrovanie, upratovanie verejných priestorov, ale aj na trávenie času s tými, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých.

Dobrovoľníci z ENGIE sa rozhodli pre pomoc Waldorfskej základnej škole na Vihorlatskej č. 10, v Bratislave. „Projekt nám bol od začiatku sympatický najmä výberom samotného miesta – waldorfskej školy. Cieľom jej pedagogiky je celostná výchova dieťaťa, teda výchova „hlavy, srdca a rúk“. Učebný plán je tvorený v rovnováhe „akademických“ predmetov, umeleckých a praktických aktivít a predstavuje základný rámec pre tvorivú prácu učiteľa s triedou,“ vysvetľuje Ildikó Burajová, koordinátorka tímu dobrovoľníkov ENGIE.
 
Dobrovoľníci z ENGIE revitalizovali vybrané časti školskej záhrady, trhali burinu, čistili pieskovisko a okolie včelieho úľa, prehrabávali kompost, ukladali drevo a natierali plot. „Tešíme sa, že sme opäť mohli byť súčasťou projektu Naše mesto a svojou troškou prispieť k skrášleniu tohto výnimočného prostredia, ktoré škola vytvára pre deti. Užili sme si pekný pracovný deň v kruhu nesmierne prívetivých a srdečných učiteľov a žiakov tejto školy,“ uzatvára Ildikó Burajová.
 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com