Opäť sme skrášľovali Naše Mesto

Opäť sme skrášľovali Naše Mesto  Zamestnanci z ENGIE Services sa aj tento rok pripojili k najväčšiemu stredoeurópskemu podujatiu firemného dobrovoľníctva – Naše Mesto, ktoré po dvanástykrát organizovala Nadácia Pontis. V 48 mestách a obciach Slovenska sa do projektu okrem dobrovoľníkov zapojili aj firmy, inštitúcie a neziskové organizácie. Hlavnou myšlienkou podujatia bolo: Urobiť z našich miest lepšie miesta pre život!

8. júna 2018 sa skupina dobrovoľníkov z ENGIE pripojila k viac ako 10 000 účastníkom celoslovenského projektu. V rámci pridelených aktivít boli rozdelení do pracovných skupín, v ktorých zbierali odpadky a upratovali areál na Zlatých pieskoch, zametali, hrabali, upratovali a škarpírovali Vavrínový chodník v Mestskej časti Ružinov a pracovali na revitalizácii detského ihriska.

„Účasť v tomto dobrovoľníckom projekte bol pre mňa príležitosťou urobiť niečo prospešné nielen pre iných, ale aj pre seba, keďže aj ja som súčasťou mesta, v ktorom žijem. Naša pracovná skupinka upratovala pláže a priľahlé cestičky na prírodnom kúpalisku na Zlatých pieskoch v Bratislave. Verím, že naša aktivita, zameraná na zbieranie odpadkov, zvýšila bezpečnosť na plážach najmä pre rodiny s deťmi. Upratané a čisté pláže určite tiež prispejú k spríjemneniu rekreácie a chvíľ oddychu aj pre ostatných návštevníkov jazier. Som šťastná, že som sa mohla zúčastniť projektu Naše Mesto. Okrem dobre vykonanej práce ma teší aj pocit, že som osobne spoznala mnohých kolegov, s ktorými som doposiaľ komunikovala iba prostredníctvom mailov. Ak bude projekt pokračovať aj na budúci rok, určite so mnou môžu organizátori počítať,“ hovorí dobrovoľníčka Miriam Pregová, finančný kontrolór, ENGIE Services.

O tom, že aj tento ročník projektu Naše Mesto bol úspešný, svedčí 1 210 vysadených okrasných stromov, kríkov a kvetov, 7 vyčistených riek, potokov a jazierok, 88 opravených budov, 257 zrevitalizovaných parkov, záhrad a verejných priestranstiev a mnohé iné aktivity, ktoré prispeli k zlepšeniu životného prostredia okolo nás a urobili z našich miest lepšie miesto pre život.  

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com