ENGIE podporuje športové projekty v slovenských mestách

ENGIE podporuje športové projekty v slovenských mestách ENGIE v rámci svojich sponzorských aktivít v mestách, v ktorých prevádzkuje tepelné hospodárstva, aktívne podporuje aj oblasť športu. Počas tohto roka partnersky podporila projekt Mikado City Race v Skalici, medzinárodné chodecké preteky v Borskom Mikuláši, festival športu v Moldave nad Bodvou a školskú basketbalovú ligu v Pezinku.

ENGIE v Skalici tento rok opäť partnersky podporila atraktívne športové podujatie MIKADO CITY RACE 5K INFLATABLE FUN, ktoré sa uskutočnilo 21. apríla. 5K INFLATABLE (OBSTACLES) FUN je 2- až 5-kilometrový beh cez nafukovaciu prekážkovú dráhu, pričom pri jej zdolávaní je kladený dôraz na pohyb formou zábavy, nie na rýchlosť. Hlavným cieľom podujatia je rozhýbať ľudí všetkých vekových kategórií, priviesť ich k aktívnemu pohybu a ponúknuť im neopakovateľný zážitok.

V Borskom Mikuláši ENGIE podporila 49. ročník medzinárodných chodeckých pretekov „Záhorácka 20“. Do roku 2017 vo všetkých vekových kategóriách na Záhoráckej 20-ke štartovalo 5 975 pretekárov z 38 krajín sveta z 5 kontinentov. Medzi najvýznamnejších športovcov, ktorí na pretekoch štartovali, patrí so svojimi deviatimi víťazstvami Matej Tóth. Súčasťou podujatia boli aj Majstrovstvá Slovenska mužov a žien na 20 km, Majstrovstvá Slovenska juniorov a junioriek na 10 km a Majstrovstvá Slovenska veteránov a veteránok na 5 km.

ENGIE pred prázdninami podporila aj východné Slovensko a jeho Moldavský festival kultúry a športu, ktorý sa konal 30. júna. Súčasťou festivalu bola bežecká a cyklistická súťaž, tenisový turnaj a bohatý sprievodný program.

Od septembra je ENGIE partnerom Školskej basketbalovej ligy, ktorú organizačne zastrešuje spoločnosť BASKETBAL PEZINOK. Cieľom projektu je vzbudiť a podporiť u mládeže záujem o tento obľúbený kolektívny šport a vytvoriť školské basketbalové družstvá na gymnáziách a základných školách v Pezinku a okolí.

„Šport a pohyb v akejkoľvek podobe by mal byť neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Bohužiaľ, naša zaneprázdnenosť nám častokrát neumožňuje aktívne tráviť voľný čas. Našťastie, aj v dnešnej dobe sa nájdu jednotlivci a organizácie, ktoré pravidelne usporadúvajú rôzne podujatia zamerané práve na podporu aktívneho oddychu a športu pre všetky vekové skupiny obyvateľov. Teší nás, že sa v rámci miest, v ktorých prevádzkujeme tepelné hospodárstva, aj my môžeme aktívne zapojiť a partnersky podporiť organizáciu týchto lokálnych športových projektov,“  uzatvára Róbert Ruňanin, riaditeľ Divízie obchodných činností, ENGIE Services.

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com