Komplexná správa nehnuteľností pre priemyselný park PNK Park SEREĎ

Komplexná správa nehnuteľností pre priemyselný park PNK Park SEREĎ ENGIE Services od februára 2019 poskytuje služby komplexnej správy nehnuteľností v priemyselnom parku PNK Park SEREĎ, ktorého investorom a developerom je PNK Group. Kontrakt, ktorý ENGIE získala na základe referencií z podobných, úspešne zrealizovaných, projektov v tomto segmente, bol podpísaný na jeden rok.
 
PNK Group je developerom a majiteľom medzinárodných priemyselných budov a parkov. Spoločnosť na trhu pôsobí od roku 2004 a jej portfólio tvorí 29 priemyselných parkov s celkovou rozlohou viac ako 5 miliónov m², ktoré sú v súčasnosti v rôznom štádiu rozostavanosti a nachádzajú sa v Európe, Rusku a USA.
 
V priemyselnej zóne Sereď-Juh Skupina vybudovala PNK Park SEREĎ, ktorý v súčasnosti disponuje dvomi novými modernými halami s vysokým technickým štandardom a celkovou rozlohou 11 789 m² a 32 500 m². Ďalších 50 ha plochy pozemkov je pripravených pre ďalšiu výstavbu. Skupina plánuje dobudovať 3 budovy s celkovou plochou 227 000 m², ktoré budú určené na skladovanie, distribúciu a ľahkú priemyselnú výrobu.  Prvým nájomcom priemyselného parku je spoločnosť WEGU Slovakia, ktorá sa zaoberá výrobou plastových komponentov pre automotive. V januári tohto roku, v rámci relokácie svojich výrobných aktivít, začala využívať priestory jednej z vybudovaných hál. Ďalším nájomcom, ktorý si prenajal 25 400 m² priemyselnej plochy v druhej budove PNK Park SEREĎ, je poľská spoločnosť LPP SA, najväčší výrobca odevov v Strednej a východnej Európe. V rámci zmluvy má LPP možnosť prenajať si na 3 roky ďalších 7 300 m², čo by znamenalo prenájom celej druhej budovy s výmerou 32 700 m².  
 


ENGIE Services pre klientov priemyselného parku od februára tohto roku poskytuje komplexné služby správy nehnuteľností, ktoré zahŕňajú správu objektov, havarijnú službu, prevádzku a údržbu hál a technických zariadení. Okrem toho zabezpečuje servis vzduchotechnických a klimatizačných zariadení, odborné kontroly a skúšky plynových, tlakových, elektrických a zdvíhacích zariadení, pravidelné kontroly a skúšky slaboprúdových systémov. Balík komplexných služieb zahŕňa aj upratovacie práce, deratizáciu, odpadové hospodárstvo, nepretržitú strážnu službu, údržbu zelene a zimnú údržbu areálu.

„Teší nás, že klientovi môžeme poskytnúť v rámci komplexných služieb pridanú hodnotu v podobe drobných inštalácií, ktoré pre neho vieme na projekte zabezpečiť bez toho, aby sme museli osloviť tretiu stranu. Veríme, že práve vďaka kvalitným službám s pridanou hodnotou, promptnosti a ústretovosti voči požiadavkám klienta budeme môcť našu spoluprácu predĺžiť aj na ďalšie obdobie,“ uzatvára Michal Palečka, projektový manažér ENGIE Services.
 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com