SMARTHOME nie je výsadou, ale rozumnou voľbou

SMARTHOME nie je výsadou, ale rozumnou voľbou Moderné SMART technológie pomáhajú zabezpečiť správny chod domácnosti a usporiť tak nemalé náklady spôsobom, akým to pri používaní klasickej elektroinštalácie nie je možné. Ak sa s dôverou obrátite na SPP a využijete unikátne SMARTHOME technológie od SPP, získate ponuku šitú na mieru pre váš byt či dom. Ponuka platí nielen pre zákazníkov SPP.
 
Inovatívne technologické riešenia sa nespájajú len s predstavou moderného bývania, ale sú aj praktickým nástrojom na úsporu energií a financií. Hlavnou výhodou SMARTHOME technológie od SPP je bezdrôtové prevedenie, vďaka ktorému nie je nutné vysekávať drážky do steny.

SMARTHOME technológie od SPP pozostávajú z nasledujúcich súprav, ktoré sa dajú použiť jednotlivo, alebo sa môžu voliteľne medzi sebou kombinovať.

Riadenie kúrenia na diaľku s riešením od SPP už nie je len predstavou. Súprava SPP SMART termoregulácia obsahuje bezdrôtové termostatické hlavice, ktoré sa inštalujú na ventily radiátorov tak, že nahradia existujúce hlavice. Ich úlohou je merať teplotu v miestnosti a odosielať získané údaje do riadiacej jednotky – „chytrej krabičky“. Tá ju porovnáva s teplotou nastavenou spolu s časovým programom v bezplatnej aplikácii vášho smartfónu a posiela povel k otvoreniu/zavretiu ventilu. S aplikáciou si môžete kedykoľvek kúrenársky okruh zapnúť (prikúriť) a to aj vtedy, keď nie ste práve doma – čiže napríklad pri plánovanom pobyte na chate si zabezpečíte, aby ste mali pred príjazdom zakúrené.

V prípade, že je kotol súčasťou kúrenia, dá sa tiež automaticky ovládať pomocou riadiacej jednotky. To znamená, že sa kotol aktivuje vtedy, keď je potrebné vykúriť aspoň jednu miestnosť. Vďaka dobre navrhnutej termoregulácii môžete ušetriť až 30% prevádzkových nákladov vo vašej domácnosti, pričom obstarávacia investícia má pomerne rýchlu návratnosť. Súprava SPP SMART termoregulácia je vždy prispôsobená druhu kúrenia. Ovládaním zdroja tepla a individuálnym regulovaním jednotlivých miestností v byte či v dome dokážete značne ušetriť.

Aby ste si doma navodili vhodnú svetelnú atmosféru pri čítaní knihy, sledovaní filmu alebo počas večierku s priateľmi, siahnite po súprave SPP SMART osvetlenie.  Inteligentné ovládanie svetiel prebieha pomocou bezdrôtových komponentov a „chytrej krabičky“. Stmievanie svetiel predstavuje úspory okolo 15%, ďalšími úsporami sú LED svetelné zdroje, časové spínanie v dni a v týždni, detektory na zhasnutie svetla v miestnosti po jej opustení. Všetko dokážete taktiež pohodlne ovládať zo svojho smartfónu prostredníctvom bezplatnej aplikácie

Myslíte na bezpečnosť členov domácnosti a jej ochranu? Zabezpečí vám ju súprava SPP SMART bezpečnosť, ktorej súčasťou sú napr. detektory dymu, pohybu, úniku plynu, senzor zaplavenia či otvorenia okien a dverí. Vďaka nim získate základné zabezpečenie objektu a v prípade narušenia vyšlú informáciu do „chytrej krabičky“, ktorá  vás prostredníctvom  aplikácie vo vašom smartfóne  upozorní na aktuálny stav vo vašej domácnosti. Senzor zaplavenia indikuje únik vody alebo pretečenie práčky. Do aplikácie sa dajú pripojiť aj kamery, ktoré sledujú vnútorný pohyb alebo exteriér. Odbornou montážou je možné pridružiť ešte aj detektor horľavých plynov a tým sa vyvarovať životu ohrozujúcemu nebezpečiu.

Bývať SMART môžete aj vy

Aké jednoduché a príjemné môže byť bývanie v smarthome ukazuje aj špeciálne vytvorená webová stránka www.sppsmarthome.sk s praktickými informáciami o dostupných službách od SPP pre byt a celý dom, od garáže až po strechu.
Môžete sa aj poradiť s odborníkom priamo prostredníctvom spomínanej web stránky alebo cez www.spp.sk.
 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com