ENGIE bola opäť súčasťou CES 2019

ENGIE bola opäť súčasťou CES 2019 Už štvrtý rok po sebe sa ENGIE zúčastnila najväčšej výstavy spotrebnej elektroniky na svete – CES 2019, ktorá sa konala od 8. do 11. januára v Las Vegas. V Eureka Park spolu s partnermi a startupmi odprezentovala inovatívne projekty z 5 kľúčových oblastí -  prístup k energii, smart energia, smart svet, konektivita a blockchain.
 


Kľúčové informácie - CES 2018
  • Viac ako 4 400 vystavovateľov
  • 1 000 prednášajúcich
  • Viac ako 182 000 návštevníkov z celého sveta
ENGIE sa na celosvetovej výstave spotrebnej elektroniky prezentovala 20 inovatívnymi riešeniami, ktoré boli navrhnuté tímami z 11 krajín sveta. V nasledujúcich riadkoch vám priblížime 4 z nich.   

Budúcnosť energetiky s KiWi Power (Veľká Británia) a ENGIE EPS (Francúzsko)
S 993 MW, riadenými v 11 krajinách, KiWi Power poskytuje vo svojej triede najlepšie Demand Management riešenia. KiWi Power umožňuje svojim globálnym zákazníkom a partnerom riadiť spotrebu elektrickej energie trvalo udržateľným spôsobom. ENGIE investične podporila KiWi Power v rokoch 2015 a 2018.
ENGIE EPS sa zameriava na systémy skladovania energie a na microgrids, čo umožňuje zmenu modelu globálneho energetického systému smerom k obnoviteľným zdrojom energie a decentralizovanej výrobe energie. ENGIE EPS sa spolieha na inštalovanú výrobnú kapacitu 400 MW a 47 MWh skladovej kapacity. ENGIE získala EPS v roku 2018.

Smart mobilita v smart svete s funkciou „Charge&Go“ od spoločnosti ENGIE Ineo (celosvetovo) a Streetlight Data (USA)
Charge&Go je riešenie na spôsob „plug n play”, ktoré umožňuje súčasne nabíjanie 20 autobusov a možnosť pripojenia až 40 autobusom. Táto prelomová inovácia prispeje k rozvoju elektromobility.  
Streetlight Data, partner ENGIE New Venture, poskytuje prostredníctvom vlastnej analytickej platformy (na vyžiadanie) prístup k reálnym údajom o doprave rýchlo, jednoducho a za dostupnú cenu. ENGIE investovala do spoločnosti Streetlight Data v roku 2016.

Konektivita s Flashnet (Rumunsko) a Unabiz (Singapur)
Flashnet je technologická spoločnosť, ktorá integruje najnovšie IT, energetické a telekomunikačné technológie do hardvérových a softvérových riešení, vytvára a implementuje inteligentné systémy pre inteligentnejšie mestá a lepšiu infraštruktúru. ENGIE získala spoločnosť Flashnet v júli 2018.
UnaBiz poskytuje IoT konektivitu prostredníctvom globálnej siete s nízkou spotrebou (LPWAN) cez SIGFOX v Singapure a na Taiwane. ENGIE investovala do UnaBizu v auguste 2018.

Riešenie Blockchain so štúdiom Blockchain (Francúzsko)
Štúdio Blockchain rozširuje využívanie technológie blockchain (druh distribuovanej decentralizovanej databázy) pre podnikanie a prostredníctvom nej umožňuje vyvíjať aplikácie tak, aby uľahčili transakcie a generovali nové výnosy bez potreby technických zručností. ENGIE spolu s konzultačnou Skupinou MALTEM založili BLOCKCHAIN STUDIO v roku 2018.

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com