ENGIE už po tretíkrát na CES 2018 v Las Vegas

ENGIE už po tretíkrát na CES 2018 v Las Vegas

Od roku 2012 je Výstava spotrebnej elektroniky (Consumer Electronic Show – CES) v Las Vegas vlajkovou loďou udalostí organizovaných v kontexte inovácií. Jej partneri – podnikateľské startupy a inkubátory, rovnako ako korporátni hráči - sa od 9. do 12. januára 2018 opäť ocitli v centre pozornosti odbornej verejnosti z celého sveta.
 
Výstava je miestom, kde je možné stretnúť začínajúcich podnikateľov, pozrieť si prezentáciu prototypov a sledovať ako rýchlo napreduje vývoj vďaka najnovším inováciám pre inteligentné mestá, umelú inteligenciu, robotiku a nové digitálne služby. Na tohtoročnej CES sa zúčastnilo približne 4 000 vystavovateľov a výstavnými pavilónmi prešlo viac ako 150 000 návštevníkov.
 
Skupina ENGIE sa CES zúčastnila už po tretíkrát. Stánok ENGIE Innovation v Eureka Park sa nachádzal v zóne, ktorá bola prioritne zameraná na startupy. ENGIE a jej partneri v rámci výstavy predstavili 27 riešení pochádzajúcich z celého sveta, ktoré boli vyvíjané in-house alebo v spolupráci s partnerskými startupmi.

 


ENGIE otvorená inováciám
 
Skupina ENGIE celosvetovo podporuje inovácie aj v rámci svojho rozsiahleho interného ekosystému a podporuje projekty z oblasti zameranej na transformáciu v energetike či Smart City. Skupina tak dokáže na podujatiach, ako je CES v Las Vegas, prezentovať inovatívne riešenia publiku profesionálov i širokej verejnosti, vytvárajúc množstvo medzinárodných interakcií a odoziev. A nielen to, vyškolení odborníci z rôznych oblastí pôsobenia v Skupine proaktívne sledujú zaujímavé projekty a startupy s cieľom zostať v čo najužšom kontakte so svetom inovácií.

 

Smart City v centre záujmu

 

Energetická efektívnosť, digitálne služby, a predovšetkým technológia Smart City s praktickými ukážkami a experimentami, boli oblasti, ktoré v stánku ENGIE najviac priťahovali pozornosť. Niektoré z uvedených riešení ENGIE začlenila do svojich reálnych ponúk – ako napríklad digitálnu technológiu na monitorovanie kvality ovzdušia. Vyvinula ju spoločnosť eLichens, podnikateľský startup z Grenoblu, ktorý v centre Paríža umiestnil obrazovku, ktorá ukazovala kvalitu ovzdušia v reálnom čase. 

 

Iné technológie netrpezlivo čakajú na uvedenie do reálneho života. Sem patria napríklad revolučné „plug-and-play“ solárne panely, ktoré dokáže nainštalovať ktokoľvek už za 15 minút. Vyrobila ich firma Supersola, podnikateľský startup z Holandska. Rovnako zaujímavá a prospešná je aj mobilná aplikácia Simply City, vytvorená firmou ENGIE v Numei, Nová Kaledónia. Pomáha obyvateľom, návštevníkom a turistom nájsť každodenné služby a informácie v reálnom čase (verejné cestovné poriadky, lacné ponuky, kultúrne podujatia atď.). 

 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com