STARS for STARS podporuje mladé nádejné športové talenty

STARS for STARS podporuje mladé nádejné športové talenty Spoločnosť ENGIE Services v roku 2016 podporila úspešný projekt STARS for STARS, ktorého cieľom je podporovať mladé nádejné športové talenty na Slovensku. ENGIE Services tak už druhý rok po sebe, ako reklamný partner, prispela k rozvoj športu medzi mladými ľuďmi a pomohla k zvýšeniu povedomia verejnosti o tomto inšpirujúcom projekte. 

Čo je STARS for STARS?
STARS for STARS je projekt, ktorého cieľom je prostredníctvom špičkových slovenských športovcov prispieť k rozvoju športu a zvýšiť povedomie verejnosti o súčasných i nádejných športových reprezentantoch Slovenska. Projekt je zameraný na podporu športových hviezd zajtrajška, teda talentovaných a nadaných mladých ľudí, ktorí budú s veľkou pravdepodobnosťou reprezentovať našu krajinu vo svojich disciplínach v blízkej budúcnosti.

Na propagácii projektu sa v role ambasádorov spolupodieľajú súčasní i bývalí slovenskí reprezentanti, ktorí sa výrazne zapísali do histórie športu. Medzi najznámejších patria Zdeno Cíger, Dominika Cibulková či Martin Rančík.

Výber talentov
Vekové rozmedzie pre zaradenie športových talentov do projektu STARS for STARS je 12 až 16 rokov. Medzi hlavné kritériá výberu talentov patrí medailové umiestnenie v celoštátnych, európskych, či celosvetových rebríčkoch v danej športovej a vekovej kategórií, zaradenie do reprezentačného družstva a zdravotný stav.

V rámci projektu sú podporované talenty v rôznych športových disciplínach – tenis, atletika, bedminton, biatlon, zjazdové lyžovanie, fitness. Prostredníctvom Stars for Stars získala finančnú podporu aj Hokejová akadémia Zdena Cígera alebo Basketbalová akadémia BK Inter.

Podpora mladých športovcov  
Vďaka projektu má mnoho mladých ľudí možnosť rozvíjať svoj talent, pracovať na sebe a realizovať svoje sny a ambície. Pridanou hodnotu sú ambasádori projektu, ktorí sú veľkým vzorom a inšpiráciou pre nádejných športovcov. Nanešťastie, šport si okrem veľkej driny a úsilia vyžaduje aj finančné prostriedky, a zvlášť ten na profesionálnej úrovni. Tento projekt práve hľadá a pomáha podporiť mladé talenty, ktoré by inak kvôli nepriaznivému ekonomickému zázemiu mohli ostať neobjavené.

„Sme radi, že vznikol takýto skvelý projekt a my sme na ňom mohli participovať ako reklamný partner. Osobne považujem šport za činnosť, ktorá rozvíja osobnosť človeka a bola by veľká škoda, keby talentované deti nemohli využiť svoj potenciál a dosiahnuť športové úspechy kvôli chýbajúcim prostriedkom na ich rozvoj,“ hovorí Róbert Ruňanin, obchodný riaditeľ ENGIE Services.
Šport je bez pochýb aktivitou, ktorá prispieva k zdravému telesnému aj duševnému vývinu dieťaťa. Rozvíja mnohé zručnosti a schopnosti, akými sú napríklad vytrvalosť, cieľavedomosť, pracovitosť, chuť víťaziť  a v neposlednom rade vyplavené endorfíny robia človeka šťastnejším.

„V súčasnej dobe patriacej technológiám a informatizácii je ešte viac potrebné motivovať deti a mládež k športu už od útleho veku. Ak chceme vychovať zdravé a dravé deti, je úlohou nás všetkých byť pozitívnym príkladom a hnacím motorom pre rozvoj ich talentu. Nadšenie, záväzok, odvaha, súdržnosť – to sú naše hodnoty a myslím, že rovnaké platia aj v športe. Preto som nesmierne rád, že ENGIE Services podporila tento unikátny projekt s krásnou myšlienkou a takto prispieva k výchove a rozvoju našich budúcich šampiónov,“ uzatvára Róbert Ruňanin. 

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com