Otvorenie pobočky Cofely v ocenenom košickom EcoPointe

Na projekte výstavby a samotnej realizácii sa podieľala aj spoločnosť Cofely, a.s. Na „zelenej“ koncepcii administratívnej budovy sa podieľalo od počiatočnej fázy. Cofely taktiež spolupracovalo pri navrhovaní najvhodnejšieho riešenia s ohľadom na optimalizáciu prevádzkových nákladov budovy.

„Projekt EcoPoint bol zrealizovaný pomocou najlepších technológií na trhu, s dôrazom na ekonomické a environmentálne hľadisko. S investorom sme pracovali už vo fáze prípravy projektovej dokumentácie tak, aby sme čo najefektívnejšie spojili ekologickú a úspornú stránku. Získanie certifikátu LEED je preto aj pre nás veľkým úspechom a zároveň uznaním kvality našej práce,“ hovorí Roman Doupovec, generálny riaditeľ Cofely a.s.

Cofely sa v rámci služieb facility managementu aj naďalej podieľa na celkovej správe tejto nehnuteľnosti, zabezpečuje jej údržbu a odbornú revíziu.

Udeľovanie certifikátu LEED bolo spojené aj so slávnostným otvorením košickej pobočky spoločnosti Cofely, ktorá na Slovensku patrí medzi lídrov v poskytovaní energetických služieb a komplexnej správy nehnuteľnosti. „Našou filozofiou je prinášať klientom riešenia, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Preto nás teší, že priestory košickej pobočky sídlia práve v budove, ktorá túto filozofiu spĺňa vo všetkých ohľadoch,“ dopĺňa Roman Doupovec.

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com