Niagara, 22 rokov s cieľom - pomáhať deťom

Je veľmi dôležité, aby deti a mládež mali priestor na rozvíjanie svojho talentu. Okrem tanca ich učíme aj k zodpovednosti za spoločnú prácu a za ostatných členov tímu – súboru. Chceme, aby sa venovali niečomu, čo ich rozvíja, učí a pripravuje do života. Veríme, že vďaka tomu sa vyhnú nástrahám, ktoré na nich v dnešnom svete číhajú – drogy, problémové partie, nelegálna činnosť. Našim cieľom je, aby z detí, o ktoré sa staráme vyrástli šťastní a spokojní ľudia, ktorí si budú vedieť v živote poradiť,“ hovorí Dáša Jaslovská, členka vedenia súboru.

Tanečný súbor vznikol v Detskom domove Nádej v Bernolákove. Postupne sa do súboru, ktorý od začiatku tvorili prevažne deti z detského domova, pridávali aj deti z obce. Vek členov súboru je rôzny – od 5 až po 20 rokov. Jednou z výhod, ktoré súbor Niagara deťom z Bernolákova ponúka je, že prihlásiť sa a tancovať v ňom môžu zadarmo. Takýmto spôsobom súbor umožňuje zapojiť sa do tanečných voľnočasových aktivít aj deťom, ktoré by inak podobné krúžky nemohli navštevovať. „Členmi nášho súboru sú deti z rôznych rodín. Veríme, že práve vďaka dobrému príkladu a spolupráci s deťmi z rôznych prostredí sa všetci členovia súboru naučia navzájom si pomáhať a potiahnuť sa v správnych veciach,“ dopĺňa Dáša Jaslovská.

Vďaka donorskej pomoci súbor Niagara organizuje pre deti aj výlety a iné voľnočasové aktivity. Na konci tohtoročných prázdnin, v rámci letného sústredenia, súbor napríklad navštívil westernové mestečko Šiklův mlýn na Morave.

20. júna 2014 Niagara zorganizovala pre obyvateľov Bernolákova prvý ročník Country bálu. Počas večera plného zábavy a dobrej nálady deti spolu odtancovali 13 tancov, hrali scénky, spievali a v niekoľkých tanečných blokoch učili „miestnych“ základy country tanca. Hosťom večera bol súbor európskych a amerických country tancov - Sillmarion Bratislava.

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com