Cofely News 3/2014

EDITORIÁL

Editoriál

Vážení priatelia,

rok sa nám prehupol do druhej polovice, prázdniny sú tiež nenávratne za nami a čaká nás (ako vždy úspešný) finiš pracovného roka :-) .


Viac >

NOVINKY - COFELY SLOVENSKO

COFELY realizuje rekonštrukciu chladiaceho systému v areáli Ryba Žilina

Zvyšujúca cena energií, vyššie nároky na ekologickú prevádzku, ale hlavne celkové ekonomické ukazovatele sa stávajú dôvodom pre potrebu zvýšenia energetickej efektivity podnikov. Na základe týchto skutočností spoločnosť RYBA ŽILINA, spol. s.r.o pristúpila k rekonštrukcii systému chladenia za účelom zvýšenia efektivity a výkonu chladiarenských a mraziarenských skladov.
Viac >

Rozšírenie služieb facility managementu pre eustream

Spoločnosť Cofely rozšírila od 1. augusta 2014 svoju pôsobnosť v oblasti facility managementu na administratívne budovy spoločnosti eustream na západnom Slovensku.
Viac >

Cofely je pripravené na novú vykurovaciu sezónu

Čas vykurovania odštartoval 1. septembra, čo je podľa vyhlášky ministerstva hospodárstva oficiálne prvým dňom vykurovacej sezóny. Od tohto dátumu poskytovatelia tepla sledujú vonkajšiu teplotu pravidelnejšie. Ak po tomto termíne klesne teplota tri dni po sebe pod 13°C a ani podľa predpovede počasia nemožno v nasledujúcich dňoch očakávať jej nárast, dodávateľ tepla by mal spustiť vykurovanie.
Viac >

Novelizácia zákona o tepelnej energetike sa dotkne aj výstavby nových zdrojov tepla

Výstavbu nových zdrojov tepla od mája 2014 ovplyvňujú aj zmeny v Zákone o tepelnej energetike. Tie  súvisia s vydávaním osvedčenia o súlade pripravovanej výstavby sústavy tepelných zariadení alebo jej časti s energetickou politikou SR a záväzného stanoviska obcí s výstavbou sústavy tepelných zariadení s celkovým inštalovaným tepelným výkonom od 100 kW vrátane.
Viac >

Ekočinom roka sa stali čerešňové aleje

Trnavský samosprávny kraj aj tento rok hodnotil projekty predložené do súťaže Ekologický čin roka. Prvé miesto za rok 2013 bolo koncom júna udelené projektu obnovy čerešňovej aleje v Senici, za ktorým stál Klub ochrancov zelene (KOZEL).
Viac >

PREDSTAVUJEME

Predstavujeme Divíziu výroby a distribúcie energie

Divízia výroby a distribúcie energie je najväčšia divízia v spoločnosti Cofely na Slovensku z hľadiska tržieb. Je zároveň jedinou divíziou, pod ktorú patria aj samostatné právne subjekty – dcérske spoločnosti Cofely, ktoré vyrábajú a distribuujú teplo.
Viac >

TECHNOLÓGIE

Na servis klímy nezabúdajte ani na jeseň

Aj keď toto leto nebolo také horúce, ako sme za posledné roky zvyknutí, klimatické jednotky nezostali zapadnuté prachom. Naopak, čoraz častejšie sú používané na bežnú cirkuláciu vzduchu v kancelárskych priestoroch. Vďaka tomu, že klíma znižuje vlhkosť a teplotu vzduchu, dokáže predchádzať nepríjemným stavom, ktoré súvisia s vysokou teplotou. 
Viac >

PODPORILI SME

Historicky najväčší štafetový beh Od Tatier k Dunaju 2014 aj s účasťou Cofely

Druhého ročníka najväčšieho štafetového behu na Slovensku - Od Tatier k Dunaju 2014, sa zúčastnili aj zástupcovia z Cofely. Peter Brestovanský a Martin Žigo, členovia jedného zo 124 tímov, zvládli náročnú trať ...
Viac >

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com