GDF SUEZ je odteraz ENGIE

GDF SUEZ je odteraz ENGIE 24. apríla 2015 Skupina GDF SUEZ, ktorej súčasťou je aj Cofely, oznámila zmenu názvu spoločnosti - GDF SUEZ sa zmenilo na ENGIE.

Zmena názvu sa v súčasnosti, okrem Skupiny GDF SUEZ (teraz ENGIE), vzťahuje na spoločnosti GDF SUEZ Taliansko (teraz ENGIE Taliansko) a GDF SUEZ Severná Amerika (teraz ENGIE Severná Amerika).

Dôvody zmeny vysvetľuje Gérad Mestrallet, CEO Skupiny ENGIE: „Téma zmien vo využívaní tradičných zdrojov energie a ich náhradou za alternatívne možnosti je v súčasnosti aktuálna viac ako kedykoľvek predtým. V tejto oblasti máme nielen veľké ambície, ale aj veľkú zodpovednosť. Súčasťou plnenia náročných cieľov a výziev, ktoré so sebou tieto zmeny prinášajú, je aj zmena mena našej Skupiny. GDF SUEZ je odteraz   ENGIE. ENGIE je jednoduché a silné meno, ktorého význam predstavuje energiu pre každého a funguje vo všetkých kultúrach. So zastúpením v 70-tich krajinách sveta, využívajúc rôzne zdroje energie, ENGIE sa usiluje viac ako kedykoľvek predtým stať sa benchmarkom pre ostatných energetických hráčov na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch a európskym lídrom v oblasti využívania alternatívnych zdrojov energie.“ 

Reklamná kampaň 

Vo Francúzsku a v Európe v súčasnosti prebieha reklamná kampaň (TV, tlač, internet a sociálne médiá)  zameraná na prezentáciu nového mena ENGIE. 
 
Viac informácií o novom názve a logu nájdete na: http://www.engie.com/en/