Služby Facility managementu pre londýnsku Royal Botanic Gardens, Kew

Služby Facility managementu pre londýnsku Royal Botanic Gardens, Kew Cofely GDF SUEZ na jar tohto roku podpísala kontrakt na poskytovanie služieb Facility managementu pre londýnsku kráľovskú botanickú záhradu – Royal Botanic Gardens, Kew (Kew RBG). Zmluva o spolupráci zahŕňa okrem svetovo preslávenej Kew Gardens aj 465-akrový Wakehurst Palace.
 
Cofely bude pre Kew RBG poskytovať širokú škálu služieb stavebnej a technickej údržby, ako aj servisu elektroinštalácie. Tieto služby bude zabezpečovať pre viktoriánsky skleník Palm House a Herbárium, v ktorom sa nachádza viac ako sedem miliónov vzoriek určených na výskum zameraný na skúmanie rastlinnej biodiverzity na zemi. Okrem spomínaných objektov zmluva s Kew RBG zahŕňaj aj novú budovu Millennium Seed Bank, v ktorej prebieha výskum zameraný na záchranu globálne ohrozených rastlín a rastlín s jedinečným využitím pre budúcnosť.
 
Cofely bude v rámci tohto projektu zamestnávať 27-členný tím, ktorý sa bude po areáli Kew RBG pohybovať na špeciálne upravených bicykloch a elektrických vozidlách.
 
“Jedinečný charakter areálu a objektov Kew RBG si vyžaduje flexibilného poskytovateľa služieb Facility managementu, ktorý skutočne chápe naše požiadavky a priority. Cofely preukázala ochotu zapojiť sa do projektu na všetkých úrovniach, čo pre nás predstavuje základ pre budúcu úspešnú spoluprácu,“ hovorí Jill McLaughlin, riaditeľ korporátnych služieb Kew RBG.