Za všetkými úspechmi stoja ľudia a ich poctivá práca

Za všetkými úspechmi stoja ľudia a ich poctivá práca

ng. Roman Tožička, riaditeľ Divízie obchodných činností

Ako hodnotíte 5 rokov pôsobenia Cofely na Slovensku z pohľadu vašej divízie?  

Keď mám zhodnotiť posledných 5 rokov, okrúhle výročie Cofely, ťažko sa mi vyzdvihuje konkrétny projekt alebo zákazník. Vývoj od roku 2006, kedy sme začali ako privátna skupina, až po dnešok, bol v pozitívnom zmysle veľmi dynamický. Myslím tým hlavne v zmysle rastu – veľa nových aktivít, zákaziek, partnerov a samozrejme aj nových kolegov.

Rád by som na tomto mieste vyzdvihol prácu celého nášho tímu. A to sa netýka iba obchodného oddelenia, ale celej firmy. Musím povedať, že je to jeden z najlepších tímov, aké som kedy mal možnosť spoznať a zažiť. Takže všetkým veľká česť a vďaka.

Určite by som tiež rád vyzdvihol už spomínanú dynamiku, ktorá bola za tých 5 rokov v rámci celej Skupiny citeľná, a vďaka ktorej sme sa posunuli naozaj na top priečky v rámci našich segmentov. Či už sú to služby, energetika, inštalácie, alebo energetický manažment.

Čo konkrétne by ste nám v rámci hodnotenia mohli priblížiť?  

Čo sa týka konkrétnych vecí – nerád by som menoval vybraných klientov a projekty, keďže dnes ich máme okolo 100. Z externého hľadiska, pre všetky aktivity, ktoré robíme, je každý jeden z nich dôležitý. Nezáleží na veľkosti projektu. Náš biznis je založený na partnerstve. Ak ho chceme robiť dlhodobo, tak je každý zákazník pre nás rovnako dôležitý.

Čo všetko sa za 5 rokov zmenilo?

V rámci tých 5 rokov bolo samozrejme veľa zmien. Od toho ako sme rástli - zo súkromnej spoločnosti sme sa stali nadnárodnou, až po fakt, že sme museli veľmi často čeliť novým výzvam - nielen biznisovým, ale aj firemným.

Veľa nám priniesli najmä akvizície, ktoré sme počas tých 5 rokov urobili. Mnohému sme sa naučili. V rámci firemných zmien sme si museli prejsť reorganizáciou, nastavovaním nových procesov a štruktúry fungovania. Proces spájania firiem – spájania rôznych kultúr - spájania rôznych ľudí, nás v pozitívnom zmysle veľmi obohatil. Pri každej akvizícii sme sa snažili získať z oboch strán to najlepšie a z nového spojenia vyťažiť maximum.   

Čomu podľa vás vďačí Cofely za svoj úspešný rast?

Ako vždy hovorím - všetko je o ľuďoch. Za všetkými úspechmi, ktoré sme za tých 5 rokov dosiahli, stoja ľudia a ich poctivá práca. Teším sa z toho, že sme v Cofely taká dobrá partia a verím, že o ďalších 5 rokov si nepovieme nič iné, len to, čo si tu teraz hovoríme. Verím, že tých ďalších 5 rokov bude rovnako dynamických, zaujímavých, poučných a posunú nás ďalej. Verím, že stále budeme vždy tí, ktorí určujú tempo, smerovanie trhu a držia pomyslenú vlajku úspechu najvyššie.

Aká je z obchodného hľadiska vízia Cofely do budúcna? 

Momentálne sme vo fáze, keď sa musíme zamýšľať, akým smerom sa hýbe trh, akým smerom ho vieme formovať a akým smerom chceme ísť my. Myslím si, že rok 2015 bude rokom zmien. V Cofely dnes nastavujeme novú štruktúru, novú stratégiu firmy tak, aby aj ďalších 5 rokov bolo rovnako úspešných. Chceme preniknúť a už teraz prenikáme do nových segmentov. V rámci energetiky sú to napríklad projekty EPC a verejné osvetlenie. Hľadáme nový priestor na trhu - napríklad aj v rámci soft servisov. Snažíme sa zamerať na špecifické segmenty, ktoré dnes v Skupine v rámci nášho regiónu alebo Slovenska nemáme.

Kontakt pre médiá

Katarína Frčová

Marketingový špecialista
ENGIE Services a.s.

  + 421 917 908 429
  katarina.frcova@engie.com